با استاندار تحمیلی نوبخت برای گیلان به شدت مخالفیم/سیاسی‌کاری نوبخت مشکلات بزرگی را رقم می‌زند

0
3
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با بیان اینکه با استاندار تحمیلی نوبخت برای گیلان به شدت مخالفیم، گفت: سیاسی‌کاری نوبخت مشکلات بزرگی را رقم می‌زند.

جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت به کنش‌های سیاسی در استان گیلان برای تعیین استاندار جدید گیلان اشاره و اظهار کرد: متأسفانه دخالت بیش‌ازحد و سیاسی‌کاری‌های نوبخت در گیلان مشکلات بسیار بزرگی را در آینده برای گیلان رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه گیلان باید استاندار توانمند و بومی را در خود داشته باشد، افزود: ادامه درگیری‌های سیاسی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با نمایندگان و مصلحت‌اندیشی گیلان باعث می‌شود استاندار بسیار ضعیفی در گیلان برای دولت دوازدهم داشته باشیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشار نوبخت و گروه همراهش در گیلان برای تعیین استاندار جدید، گفت: اختلاف گروه نوبخت با عواملشان در استان با نجفی شاید به دلیل اجرا نکردن تمامی پروژه‌های سیاسی توسط استاندار بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: گروه نوبخت تا امروز از نجفی در عرصه‌های مختلف بهره گرفته‌اند، اما اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که برای ادامه پروژه‌های سیاسی آن‌ها در استان نیازمند استاندار جدیدی هستند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به‌ شدت با گزینه‌ای که گروه نوبخت در حال تحمیل بر گیلان هستند مخالفت می‌کنند، مطرح کرد: نوبخت در تلاش است تا حاکمیت سیاسی و حزب‌بازی‌های خود را جایگزین پیشرفت و توسعه استان گیلان کند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه برخی از افراد تأثیرگذار در استانداری باید از دایره مدیریتی و تصمیم‌سازی خارج شوند، توضیح داد: وزیر کشور باید بخشی از مدیران سیاسی استان را بازنشسته کند و اگر نتواند گروه اقتصادی و برنامه‌ریزی استان گیلان را تغییر دهد هر استانداری بیاید با چالش جدی مواجه می‌شود.

وی با اشاره به دستگیری اخیر یک مدیر ارشد در استان، گفت: باید ۵ تا ۶ مدیر ارشد گیلان که فساد اداری و مالی دارند نیز دستگیر و برکنار شوند تا راه برای توسعه و پیشرفت این استان باز شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار جدید باید تغییرات اساسی در سیستم مدیریتی استان ایجاد کند، تشریح کرد: ما به وزیر کشور هشدار داده‌ایم که باید دخالت بیرونی‌ها به داخل استان را کم کند و دست احزاب زیرزمینی را که باعث می‌شود استان گیلان با چالش روبرو شود کوتاه کند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان گیلان گزینه پیشنهادی برای تصدی استانداری گیلان دارد، گفت: مجمع نمایندگان گیلان این اطمینان را می‌دهد که اگر دخالت‌های بیرونی نباشد می‌تواند با معرفی گزینه خود استان را بدون چالش مدیریت کند.

به گزارش فارس، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی از تعیین ۷ استاندار خبر داد که نام محمدعلی نجفی استاندار فعلی گیلان به عنوان استاندار البرز دیده می شود.

محمدمهدی مروج‌الشریعه استان خراسان جنوبی، اسماعیل تبادار استان فارس، عبدالحمید زاهدی  استان قزوین، علی محمد احمدی استان کهگیلویه و بویراحمد، موسی خادمی استان لرستان و فریدون همتی استان هرمزگان از دیگر استاندارهای تعیین شده در جلسه هیئت دولت هستند.

انتهای پیام/ذ


منبع: farsnews.com

نظر بدهید