تمام مراکز دانشگاه علمی کاربردی صاحب اساسنامه می‌شوند

0
38

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامعه علمی کاربردی در مراسم گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی در سالن اجلاس سران گفت: بیست و پنج سال از تاسیس دانشگاه علمی کاربردی گذشت و در این بیست و پنج سال بیش از من ۷ نفر سکاندار هدایت دانشگاه بودند.

وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی امروز با حدود ۸۵۰ مرکز علمی کاربردی در ۳۱ استان کشور و در تمام شهرهای بزرگ مستقر هستند و در بیش از ۸۰۰ رشته تخصصی مهارتی دانشجو تربیت می‌کند.

امید با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی به تنهایی ظرفیت تامین نیازهای مهارتی را دارد، گفت: دانشجوی مهارتی نیاز کشور است و ظرفیت لازم برای ظرفیت دانشجوی مهارتی وجود دارد ولی امسال ۵۵۰ هزار ظرفیت اعلام کردیم که کمتر از ۱۵۰ هزار دانشجو پذیرفتیم، یعنی همچنان گرایش به سمت دوره‌هایی که راحت‌تر مدرک ارائه می‌دهند وجود دارد و ما برای گرایش داوطلبان آموزش عالی به سمت مهارت‌آموزی و نظام آموزش مهارت آموزی فرهنگ‌سازی می‌کنیم.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ برنامه تک درس و تک پودمان مورد نیاز صنعت و ۸۰۰ برنامه درسی داریم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی همچنین در دوره جدید دانشگاه برنامه راهبردی را تعریف کردیم و امسال مراکز دانشگاه علمی کاربردی صاحب اساسنامه می‌شوند تا یک شخصیت حقوقی داشته باشند.

وی گفت: برای نخستین‌بار در بودجه سال ۹۶ اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای کمک به زیرساخت‌های مراکز علمی کاربردی پیش‌‌بینی شده است.

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید