توکلی: پشتوانه‌های خوبی در کشتی فرنگی شناسایی شدند/انتخابی به قانونمند شدن کشتی کمک زیادی کرده است

0
8

مهدی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره حضورش در کشتی گفت: با توجه به مسئولیتی که در هیأت کشتی نوشهر دارم چندان از کشتی دور نیستم هرچند مشغله کاری باعث شده زمان کمتری را به این رشته اختصاص دهم، اما پیگیر اخبار و نتایج کشتی به خصوص کشتی فرنگی هستم.

وی با اشاره به قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در جهان گفت: حمید باوفا نتیجه فوق‌العاده‌ای را در مسابقات جهانی رقم زد و گل کاشتند در حالی‌که شاید احساس می‌شد کشتی فرنگی خالی از پشتوانه شده است، اما پشتوانه‌های خوبی در این مسابقات شناسایی شدند و نشان دادند که کشتی فرنگی مسیر خوبی را طی می‌کند که امیدواریم در مسابقات جهانی و المپیک این مسیر تداوم داشته باشد.

رئیس هیأت کشتی نوشهر تصریح کرد: حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری فدراسیون کشتی در رده‌های پایه قابل تحسین است، بیشتر کشتی‌گیرانی که هم‌اکنون در عضویت تیم ملی بزرگسالان هستند افتخار آفرینی را از رده جوانان شروع کردند. حضور خادم در فدراسیون کشتی کمک زیادی به پیشرفت این ورزش ملی در سال‌های اخیر داشته است و ظرفیت‌های زیادی ایجاد شده که نتایج کار فدراسیون در این دوره ۴ ساله مشخص و گویاست.

توکلی ادامه داد: حضور خادم در رأس فدراسیون کشتی و همچنین کسب کرسی جهانی که سال‌ها از آن بی‌بهره بودیم نشان دهنده برنامه‌ریزی خوب فدراسیون کشتی در سال‌های گذشته است. امیدوارم با همین درایت و برنامه‌ریزی بتوانیم موفقیت‌های گذشته را در المپیک ۲۰۲۰ هم تکرار کنیم.

وی درباره ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی فرانسه گفت: سال‌ها با اشکانی هم‌تیمی بودم و با شناختی که از او دارم امیدوارم تیم ملی بزرگسالان هم مانند جوانان در مسابقات جهانی نتایج قابل قبولی کسب کند. با توجه به ترکیب دگرگون و جوان شده کشتی فرنگی در مسابقات جهانی امید زیادی به کسب نتیجه توسط فرنگی‌کاران کشورمان در پاریس داریم.

توکلی درباره حواشی به وجود آمده در انتخابی وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی گفت: در گذشته همواره کشتی از عدم برگزاری مسابقات انتخابی لطمه خورده است و طراحی چنین فرایندی برای انگیزه‌ دادن به پشتوانه‌های کشتی کمک می‌کند. باید شرایط رسیدن به دوبنده تیم ملی برای تمام مدعیان به صورت برابر ایجاد شود و تمام کشتی‌گیران با اعزام به مسابقات انتخابی به قانونمند شدن کشتی کمک کنند البته نیازمند زمان بیشتری است تا حتی شاهد حداقل بی‌قانونی‌ها نباشیم.

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید