حواشی مخرب پیرامون دانشگاه باید کنترل شوند/ تأکید بر مأموریت‌گرایی در دانشگاه‌ها

0
29
سرپرست وزارت علوم گفت: امروز ما به همدلی نیاز داریم و حواشی مخرب پیرامون دانشگاه باید کنترل شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم در بیست و پنجمین سالگرد تأسیس دانشگاه علمی کاربردی در سالن اجلاس سران گفت: ضرورت قطعی جامعه، بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی است و مقام معظم رهبری نیز بر این ضرورت تأکید دارند. 

وی افزود: اگرچه در مقطعی به دلیل ساختار جمعیتی کشور لازم بود دانشگاه‌ها توسعه دهیم و به هر دلیل نتوانستیم کیفیت لازم را داشته باشیم، ولی شرایط امروز ایجاب می‌کند که به سمت کیفی‌گرایی برویم. 

هاشمی ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی نیز مبتنی بر مأموریتی که دارد حتماً باید علمی و کاربردی باشد. اگر در بعد علمی یا کاربردی شرایط لازم را نداشته باشد، از مدار خود خارج شده است. 

وی با بیان اینکه اصل مأموریت‌گرایی در دانشگاه‌ها یک ضرورت است، اظهار داشت: ما از مدیریت دانشگاه علمی کاربردی توقع داریم در راستای صیانت از مأموریت‌ها، اهتمام جدی داشته باشد و تمام حمایت وزارت علوم نیز پشت این دانشگاه است. 

هاشمی گفت: امروز بیش از هر زمانی به اکسیر شجاعت در میان مدیران نیاز داریم و مدیریت بدون شجاعت میسر نیست، امروز به مهارت و آموزش مهارتی نیاز داریم، امروز دانشگاه‌های ما از نظر تولید دانش سطح خوبی دارند و روند رشد ما در دانشگاه‌ها روند خوبی است، اما در عرصه مهارت نیاز به کار بیشتری داریم، بنابراین از دانشگاه علمی کاربردی انتظار است که در این مسیر تلاش کند، البته حواشی مخرب پیرامون دانشگاه نیز باید کنترل شود، زیرا امروز ما به همدلی نیاز داریم.

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید