صدور مجدد کارت‌های فرهیختگان برای اساتید دانشگاه

0
8
دبیر ستاد رفاهی وزارت علوم گفت: صدور کارت‌های فرهیختگان برای اساتید دانشگاه به طور مجدد انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حبیب سنگتراش دبیر ستاد رفاهی وزارت علوم در نشست رؤسای دانشگاه‌ها در دانشگاه شهید بهشتی گفت: در حوزه کاری ما ۴ کارگروه مسکن، تسهیلات رفاهی، بانکی، گردشگری و بیمه تشکیل شده که کار خود را شروع کردند.

وی افزود: در حوزه تسهیلات نیز کارهای خوبی اجرا شده، به طوریکه کارت فرهیختگان اساتید را داشتیم که به علت عدم تحقق اعتبار از سوی بانک تجارت اجرایی نشد و صدور آن به تأخیر افتاد ولی در این دوره صدور این کارت‌ها احیا شد.

سنگتراش گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این کارت‌ها ۵۰ میلیون تومان است که ۴ هزار عضو هیأت علمی می‌توانند از آن استفاده کنند و منابع آن از این هفته واریز می‌شود.

وی ادامه داد: اعتبار کارت‌ها با هماهنگی‌های صورت گرفته به ۶۰ میلیون تومان رسیده که برنامه‌ای برای اعطای کارتهای اعتباری خارج از کشور داشتیم و برای این منظور ۲۰ بانک اعلام آمادگی کردند.

سنگتراش گفت: در بخش خودرو نیز فعالیت‌هایی آغاز شده که شرکت‌های داخلی خودرو استقبال نداشتند و با تعدادی شرکت خارجی به توافق رسیدیم که قرار شد وام ۹۰ میلیون تومانی به اساتید بدهیم.

وی در ادامه به طرح جامع گردشگری اساتید اشاره کرد و گفت: براساس این طرح امکانات رفاهی دانشگاه‌ها لینک می‌شود، سایتی را قرار است طراحی کنیم که اساتید می‌توانند به این سایت مراجعه کرده و استانی را که می‌خواهند، برای گردشگری انتخاب کنند. تمام امکانات استان در این سایت وجود دارد و می‌توانند با اطلاعات کامل به سفر عازم شوند.

وی در ادامه از راه‌اندازی سفر عتبات اساتید خبر داد و گفت: این سفر یک هفته است و هزینه آن حدود یک میلیون ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است که ۱٫۵ میلیون تومان آن به اساتید وام داده می‌شود.

وی در ادامه به تور مالزی اشاره کرد و گفت: تور مالزی نیز به طرح گردشگری ما اضافه شده است که در مرحله اول یک هزار و ۴۳۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰۸۵ نفر هیأت علمی، ۳۵۱ نفر همکاران اداری هستند.

وی در پایان به کارت هوشمند دانشجویی اشاره کرد و گفت: این کارت ۱۲۰ نوع خدمات ارائه می‌کند و توسط صندوق رفاه دانشجویان طراحی شده است که امکان تأمین آن به اساتید نیز وجود دارد.

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید