مسؤولان دولتی با یک تلفن مدیران و مقام‌های عالی‌رتبه را جابه‌جا می‌کنند/ تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان به نهادهای نظامی و امنیتی جهت مقابله با تهدیدهای آمریکا

0
2
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولان دولتی مقام‌های عالی‌رتبه دولت را با یک تلفن انتخاب می‌کنند و در این ازتباط هیچ تمهیداتی مدنظر آن‌ها نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، علی قربانی نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم عصر امروز در نشست خبری با اشاره به تعطیلی پروژه ساخت راه‌آهن بجنورد گفت: راه‌آهن بجنورد بدون حضور سرمایه‌گذاری خارجی امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی رایزنی‌هایی انجام شد اما وزیر تخصیص اعتبار این پروژه را در توان دولت ندانست.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد که جهت احداث راه‌آهن بجنورد و تکمیل این پروژه، ۸۵ درصد از سرمایه‌گذاری آن توسط چینی‌ها و ۱۵ درصد آن توسط آستان قدس رضوی صورت گیرد که تاکنون هیچ پاسخی از سمت سرمایه‌گذار خارجی دریافت نکرده‌ایم.

قربانی ضمن اشاره به اینکه بودجه خراسان شمالی در سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است، گفت: توانستیم با رایزنی‌های متعدد بودجه خراسان شمالی را ۲۵ درصد افزایش داده و مالیات استان را به صفر نزدیک کنیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش را زیربنای توسعه کشور دانست و افزود: یکی از تاثیر‌گذار‌ترین نهادها آموزش و پرورش است و در همین راستا مقرر شده است که یک‌درصد از درآمدهای بانکی،شرکت‌های دولتی و موسسات غیر انتفاعی وابسته به دولت به وزارت آموزش و پرورش تعلق گیرد.

قربانی درخصوص حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرح تحول نظام سلامت گفت: ۲۴۳ نماینده جهت حمایت از طرح تحول نظام سلامت به ریاست جمهوری نامه زده و درخواست پیگیری این موضوع را داشته‌اند.

وی افزود: بر اساس طرح تحول نظام سلامت، بیش از ۵۸۰ تخت بیمارستانی در خراسان شمالی اضافه شد و تجهیزات مدنظر صورت گرفت.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در انتقاد به شیوه انتخاب و انتصاب مدیران عالی‌رتبه دولتی گفت: سیستم انتخاب مدیران به نحوی است که هرچه سمت و جایگاه فرد مورد نظر بالاتر می‌رود،  انتخاب آن فرد بدون هیچ تمهیداتی صورت می‌گیرد که این در تشکیلات و سیستم دولت‌های یازدهم و دوازدهم آشکار است.

وی گفت: مسؤولان دولتی مقام‌های عالی‌رتبه دولت را با یک تلفن انتخاب می‌کنند و در این ازتباط هیچ تمهیداتی مدنظر آن‌ها نیست.

قربانی در ادامه نشست خبری در خصوص راه‌اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی در جاجرم گفت: این پروژه توسط سرمایه‌گذار سوئیسی راه‌اندازی شده است که امیدواریم در ۶ ماه آینده به بهره‌برداری برسد و برای ۳۴۰ نفر شغل ایجاد کند.

وی درخصوص رایزنی‌های انجام‌شده در مجلس جهت ایجاد سالانه ۹۵۵ هزار شغل در کشور گفت: با هدف رسیدن به رشد ۸ درصدی در برنامه ششم توسعه و ایجاد سالانه ۹۵۵ هزار شغل نیاز به سرمایه‌گذاری سالانه ۷۷۰ هزار میلیارد تومان داریم.

قربانی افزود: از این مقدار ۱۹۰ هزار میلیارد تومان توسط دولت، ۷۲ هزار میلیارد تومان توسط صندوق توسعه، ۹۵ هزار میلیارد تومان توسط بازار سرمایه گذاری، ۹۵ هزار میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی، ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان توسط سرمایه‌گذاری اشخاص و ۱۹۵ هزار میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذاری خارجی جذب شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح مقابله با آمریکا در مجلس گفت: طرح مقابله با آمریکا در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و در همین راستا ۲۰۰ میلیارد تومان به نهاد‌های امنیتی و نظامی جهت تجهیزات تسلیحاتی و مقابله با تهدیدهای آمریکا تخصیص داده شده است.

انتهای پیام/ج/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید