کشورهای اسلامی باید در قبال کشتار مسلمانان میانمار موضع جدی بگیرند

0
6

حجت‌الاسلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار گفت: در آموزه‌های دینی ما آمده که دیگران را آزار ندهیم و حتی ما را از آزار دادن حیوانات هم منع کرده‌اند، حال وقتی در اسلام برای یک حیوان حقوقی در نظر گرفته شده است،‌ انسان جای خودش را دارد و به هیچ وجه نباید انسان‌ها مورد آزار و اذیت قرار بگیرند.

وی در ادامه ضمن انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی در برخورد با کشتار مسلمانان در میانمار گفت: مسلمانان میانمار در بدترین شکل قتل عام‌ می‌شوند و متاسفانه شاهد سکوت مجامع بین‌المللی و حقوق بشری در قبال کشتار این مسلمانان مظلوم هستیم.

نبوی خاطرنشان کرد: ارتش و بودائیان میانمار ناجوانمردانه زنان و کودکان مسلمان این کشور را قتل‌عام می‌کنند و دست به یک نسل‌کشی گسترده زده‌اند و ما هیچ وجدانی در آنها نمی‌بینیم. چنین رفتاری در مقابل چشمان مجامع بین‌المللی بسیار عجیب است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران با اشاره به تاکیدات دین اسلام برای دفاع از مظلومان گفت: برای ما اینکه یک انسان مظلوم در یک نقطه از جهان مورد آزار و اذیت ظالم قرار بگیرد دردآور است حال این انسان مسلمان هم نباشد برای مافرقی نمی‌کند دین اسلام به ما آموخته است که حامی مظلوم باشیم و در برابر ظالم بایستیم.

نبوی تاکید کرد: امروز مردم مسلمان میانمار در خاک و خون و آتش می‌غلطند ولی کشورهای غربی خفه شده‌اند و هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند، مجامع بین‌المللی هم که گویا خواب هستند.

وی افزود: کشورهای غربی در مقابل کشتن یک حیوان فریاد سر می‌دهند اما امروز در برابر قتل‌عام و کشتار و آواره شدن مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران یادآور شد: از جوامع بین‌المللی و سازمان ملل می‌خواهیم واکنش مناسبی به کشتار مسلمانان در میانمار داشته باشند، از مسلمانان جهان و کشورهای اسلامی هم می‌خواهیم در قبال این جنایات سکوت نکرده و موضع جدی بگیرند.

انتهای پیام/

 


منبع: farsnews.com

نظر بدهید