جهش ۵۱۳ واحدی شاخص برای فتح کانال ۸۹ هزار واحدی

0
67
بازار نیوز  – نماگر بورس تهران در پایان معاملات آخرین روز از دومین ماه پاییز، با رشد ۰٫۵۸ درصدی نسبت به روز قبل، توانست به کانال بالاتر نزدیک تر شود. در بازار امروز همانند روز قبل، حمایت نمادهای معاملاتی فولاد و پالایشی ها، باعث رشد ۵۱۳ واحدی شاخص کل بورس شد. همچنین در بازار فرابورس، شاهد رشد ۲٫۵ واحدی شاخص کل بودیم.
 امروز تالار شیشه ای در سومین روز کاری هفته شاهد روند صعودی اکثر شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش ۱۶۴ واحدی به رقم ۲۸ هزار و ۴۶۲ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با افت ۱٫۴ واحدی، عدد ۱۷ هزار و ۵۳۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱٫۱ واحدی به رقم ۱۳ هزار و ۲۳۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با رشد ۰٫۵۸ درصد، ۵۵۲ واحد افزایش را رقم زد به سطح ۹۵ هزار و ۶۱۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۷ واحد افزایش به رقم ۶۲ هزار و ۴۷۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۸۷ افزایش واحد معادل ۰٫۰۵ درصد همراه بود و عدد ۱۹۲ هزار و ۱۲۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۱۲:۳۰ داشت و در سطح ۸۸ هزار و ۷۷۴ واحد قرار گرفت.
جهش ۵۱۳ واحدی شاخص برای فتح کانال ۸۹ هزار واحدی
در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) با ۱۴۰ واحد، نماد شپنا (پالایش نفت اصفهان) با ۹۲ واحد، نماد شبندر (پالایش نفت بندرعباس) با ۸۳ واحد، نماد پارسان (گسترش نفت و گاز پارسیان) با ۵۷ واحد، نماد فخوز (فولاد خوزستان) با ۵۴ واحد، نماد کگل (معدنی و صنعتی گل گهر) با ۴۶ واحد، نماد شبریز (پالایش نفت تبریز) با ۳۱ واحد، نماد ومعادن (توسعه‌معادن‌وفلزات‌) با ۲۷ واحد و نماد آپ (آسان پرداخت پرشین) با ۲۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
در مقابل، نماد خساپا (سایپا) با ۱۶ واحد، نماد رانفور (خدمات‌انفورماتیک‌) با ۱۵ واحد، نماد اخابر (مخابرات ایران) با ۱۲ واحد، نماد خپارس (پارس‌ خودرو) و نماد فایرا (آلومینیوم‌ایران‌) با ۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر بورس تهران داشتند.
معامله‌گران بورس امروز، یک میلیارد و ۳۸۴ میلیون برگه بهادار و سهام در قالب ۶۸ هزار و ۲۰ نوبت معامله و به ارزش ۴۴۴ میلیارد و ۲۱۷ میلیون تومان داد و ستد کردند.
در معاملات امروز بازار سهام، شرکت هایی که نماد آن ها از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شدند، عبارتند از: بیمه آسیا، حق‌تقدم استفاده نشده خرید سهام قند شیروان، قوچان و بجنورد و همچنین شرکت هایی که از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند، شامل: پتروشیمی خارک، سیمان آرتا اردبیل بودند.

منبع: bazarnews.ir

نظر بدهید