توقف رشد شاخص بورس با نمادهای خودرویی+نمودار

0
149
بازار نیوز – شاخص کل بورس پس افت روز قبل، امروز با حمایت مثبت نمادهای معاملاتی متعلق به سه پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان، رشد ۴۰ واحدی را رقم بزند. هرچند در بازار امروز، نمادهای خودرویی متعلق به ایران‌ خودرو، سایپا، پارس‌ خودرو، ایران‌ خودرو دیزل‌ و زامیاد با تاثیر منفی که داشتند، مانعی برای صعود بیشتر نماگر بورس تهران بودند.
 امروز تالار شیشه ای در چهارمین روز کاری هفته شاهد روند صعودی اکثر شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با  افزایش ۱۲ واحدی به رقم ۲۸ هزار و ۲۰۴ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با افت ۲۷ واحدی، عدد ۱۷ هزار و  551 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۰ واحدی به رقم ۱۳ هزار و ۲۶۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افت ۰٫۰۸ درصد، ۷۵ واحد کاهش را رقم زد به سطح ۹۴ هزار و ۶۶۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۴ واحد افزایش به رقم ۶۱ هزار و ۴۹۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۹ واحد رشد معادل ۰٫۰۳ درصد همراه بود و عدد ۱۹۲ هزار و ۴۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۰۹:۳۰ داشت و در سطح ۸۷ هزار و ۹۷۰ واحد قرار گرفت.
توقف رشد شاخص بورس با نمادهای خودرویی+نمودار
در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد شبندر (پالایش نفت بندرعباس) با ۵۵ واحد، نماد شتران (پالایش نفت تهران) و نماد شپنا (پالایش نفت اصفهان) با ۳۱ واحد، نماد اخابر (مخابرات ایران) با ۱۸ واحد، نماد شبریز (پالایش نفت تبریز) و نماد فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) با ۱۱ واحد و نماد شپدیس (پتروشیمی پردیس) و همچنین نماد همراه (شرکت ارتباطات سیار ایران) با ۹ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
در مقابل، نماد خودرو (ایران خودرو) با ۳۵ واحد، نماد فملی (ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌) با ۱۸ واحد، نماد رمپنا (گروه مپنا (سهامی عام)) و نماد خساپا (سایپا) با ۱۵ واحد، نماد حکشتی (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) و نماد فاراک (ماشین‌ سازی‌ اراک‌) با ۱۱ واحد، نماد خپارس (پارس‌ خودرو) و همچنین نماد وبملت (بانک ملت) با ۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر بورس تهران داشتند.
معامله‌گران بورس امروز، ۷۵۹ میلیون و ۵۷۹ هزار برگه بهادار و سهام در قالب ۴۶ هزار و ۷۳۸ نوبت معامله و به ارزش ۱۶۱ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان داد و ستد کردند. 

منبع: bazarnews.ir

نظر بدهید