درخواست تشکیل جلسه مشترک وزیر کار با نمایندگان کارگران و اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

0
10
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون عدم احقاق حقوق کارگران از وزیر کار دعوت کرد تا در جلسه‌ای با حضور نمایندگان اتحادیه و نمایندگان کارگران معترض حضور یافته تا برای رفع مشکلات چاره اندیشی کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای به وزیر کار پیرامون عدم احقاق حقوق کارگران نوشت: از جنابعالی دعوت می‌شود در جلسه‌ای با حضور نمایندگان اتحادیه و همچنین نمایندگان کارگران معترض در سراسر کشور، حضور یافته تا با همفکری و بحث و تبادل نظر، بتوانیم بخشی از مشکلات این قشر زحمتکش را رفع کنیم.

متن این نامه به شرح زیر است:

« جناب آقای دکتر علی ربیعی
وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با سلام و اهدای تحیات

انقلاب اسلامی ملت ایران پس از چهار دهه استقامت و مبارزه به درختی تنومند تبدیل گشته ولی امروز تبعیض‌ها و ناعدالتی‌های اقتصادی تبدیل به زخمی شده که پیکر جامعه را می‌سوزاند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور همواره تلاش کرده‌است تا با تأکید بر اصول خدمت، عدالت، واقع بینی و با تأسی به خط امام خمینی(ره) در راستای حل مشکلات کشور گام‌هایی را به صورت سلبی و ایجابی بردارد.

چندین ماه است که کارگران مظلوم در اقصی نقاط کشور از جمله اراک، هفت تپه، یورت، آق دره و… زیر بار فشار اقتصادی و عدم دریافت حقوق حقه‌ی خود، فریاد عدالت محوری سر می‌دهند و متأسفانه با برخورد خشن نهادهای امنیتی و دولتی مواجه می‌شوند.

از روزهای ابتدایی برخورد نامناسب استانداری اراک با کارگران مظلوم و انقلابی آذراب و هپکو به عنوان صدای مردم وارد صحنه شدیم و از حقوق این عزیزان دفاع کردیم و باز هم خواهیم کرد. پس از قول حضرتعالی برای پرداخت معوقات حقوقی و مالی کارگران، امیدوار شدیم که شاید تغییراتی به نفع کارگران معترض در راه باشد که این هم امروز و با برخوردهای اخیر با کارگران معترض هفت تپه خوزستان به ناامیدی گرایید.

روشن است که شما به عنوان متصدی امور کار و رفاه کارگران در کشور باید از مراجع پاسخگو بدین مطالبات باشید. از این رو از جنابعالی دعوت می‌شود در جلسه‌ای با حضور نمایندگان اتحادیه و همچنین نمایندگان کارگران معترض در سراسر کشور، حضور یافته تا با همفکری و بحث و تبادل نظر، بتوانیم بخشی از مشکلات این قشر زحمتکش را رفع کنیم.»

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید