بیعت دوباره دانشگاهیان با رهبر کبیر انقلاب/ هفته شاد دانشگاه‌ها

0
12
دانشگاهیان در هفته گذشته به دلیل آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی جشن‌ها و مراسمی را برپا کرده و با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) بیعتی دوباره با رهبر کبیر انقلاب داشتند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مراسم جشن دهه فجر انقلاب اسلامی در هفته گذشته در دانشگاه‌ها برگزار شد.

در آیینی که با حضور منصور غلامی وزیر علوم، عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، معاونان، مدیران و مشاوران وزیر علوم و جمع کثیری از دانشگاهیان در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، دانشگاهیان با اهدای تاج گل و نثار فاتحه به مقام والای بنیانگذار انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

منصور غلامی در آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام و رهبری در جمع خبرنگاران گفت: امروز توفیق حاصل شد در این ایام که مصادف است با ایام مبارک دهه فجر در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به حرم حضرت امام با همراهی مدیران وزارت علوم تشرف پیدا کنیم و توفیق زیارت نصیب من شد تا تجدید پیمانی با امام راحل بر سر آنچه که جوانان و دانشگاهیان کشور با ایشان عهد بسته‌اند داشته باشیم و تلاش کنیم آرمان‌های حضرت امام بیش از پیش به تحقق برسد.

وزیر علوم افزود: حضرت امام با خلوص و اراده متصل به اراده الهی فرماندهی مجموعه انقلابی کشور را برعهده داشتند که در ذیل این نفس گرم و موثر ایشان همه جوانانی که در یک فضای خاص رشد پیدا کرده بودند در جهت اهداف اسلام و انقلاب اسلامی بسیج شدند و نشان دادند آنچه را که همه مردم عزیز ما می‌‌دانند.

وی درباره نقش دانشگاه و تفکر دانشجویی در پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: به طور قطع، دانشگاه‌ها و مجموعه دانشگاهی اعم از دانشجویان و اساتید جزء اقشاری بودند که از قبل از انقلاب هم از زمانی که حضرت امام در دهه چهل پیام‌شان را به مردم و جامعه منتقل کردند در این راستا برای روشنگری تحلیل و تبیین مسائل جامعه آن زمان و برای اینکه اسلام را در محیط‌های علمی به جوانان نشان دهند تلاش می‌کردند.

غلامی گفت: این تلاش عموماً ادامه پیدا کرد و هنوز هم ما قشر فرهیخته دانشگاهی را به عنوان مجموعه فکری انقلابی جامعه می‌شناسیم و انشاءالله باید در این راستا از این مجموعه برای تبیین مسائل و مشکلات پیش روی جامعه برای تحقق بهتر و بیشتر اهداف استفاده شود.

وزیر علوم درباره مهم‌ترین توصیه امام راحل خاطر نشان کرد: مهم‌ترین توصیه امام که از قبل بوده و هست؛ وحدت ملی، توجه به مردم و ساده زیستی و خدمت و تلاش بدون انتظار اجر و مزد بوده است.

همچنین دانشگاهیان ایران اسلامی امروز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با صدور میثاق نامه‌ای با امام راحل، آرمان‌های انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

همچنین اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در گرامیداشت ایام الله دهه فجر همگام با سایر دانشگاهیان کشور با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

* انتصابات آموزش عالی

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران طی حکمی علیرضا تسلیمی را به سمت دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های‌ آزاد استان تهران منصوب کرد.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی فرزانه شمیرانی را به عنوان مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی منصوب کرد.

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، اعضای شورا خواستار توجه ویژه مجلس شورای اسلامی نسبت به حقوق و مزایا و نقش مهم اساتید و اعضای علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور شدند.

در این جلسه، یعقوب محمدی‌فر به ریاست دانشگاه بوعلی سینا همدان، ابراهیم صالحی عمران به ریاست دانشگاه فنی و حرفه‌ای، علی‌اصغر مولوی به ریاست دانشگاه حکیم سبزواری، مهناز ملانظری به ریاست دانشگاه الزهرا، حمید نادگران به ریاست دانشگاه شیراز، محمدرضا زمانی به ریاست دانشگاه پیام‌نور، سید محسن نجفیان به ریاست دانشگاه زنجان، علی بهادر به ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ارسلان خالدی‌فرد به ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد انتخاب شدند.

* واکنش دانشگاهیان به اظهارات اخیر عراقچی

اظهارات عراقچی درباره دستاوردهای برجام و بازگشت پول‌های بلوکه واکنش بسیاری از دانشگاهیان در فضای مجازی را در پی داشت و بسیاری از کاربران پرسیده بودند اگر برجام این‌قدر دستاورد دارد چرا در زندگی مردم تأثیری نداشته است؟

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید