ترامپ خواستار افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری بودجه کمک به اسرائیل شد

0
10
یکی از مقامات آمریکایی اعلام کرد که بودجه پیشنهادی رئیس‌جمهور این کشور برای سال ۲۰۱۹ خواستار افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری کمک به رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از مقامات ارشد آمریکا روز دوشنبه (دیروز) در جلسه وزارت خارجه اعلام کرد که طبق درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از وزارت خارجه این کشور برای بودجه سال مالی ۲۰۱۹، رژیم صهیونیستی ۳٫۳ میلیارد دلار کمک مالی از واشنگتن دریافت خواهد کرد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گزارش کرد، «هری ساستری» مدیر دفتر منابع کمک‌های خارجی آمریکا در وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که بودجه کمک‌های واشنگتن به اسرائیل طبق پیشنهاد ترامپ، با افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری روبرو خواهد بود.

دولت آمریکا معادل ۳۹٫۳ میلیارد دلار برای وزارت خارجه و سازمان توسعه بین‌المللی آمریکا درخواست کرده است که در مقایسه با بودجه ۲۰۱۷، کاهش یک سومی داشته است و این در حالی است که برای همپیمان خود در خاورمیانه خواستار افزایش بودجه شده است.

وی ادامه داد: «برای اسرائیل، مجموع معادل ۳٫۳ میلیارد دلار است که به مفهوم افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری در مقایسه با سال قبل است و بازتابی از یادداشت تفاهم ۱۰ ساله است که به تازگی به امضا رسیده است».

در ماه سپتامبر، آمریکا و اسرائیل یک یادداشت تفاهم ۱۰ ساله را به امضا درآوردند تا مطابق آن، واشنگتن تا سال ۲۰۲۸، ۳۸ میلیارد دلار بودجه دفاعی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد.

در حال تکمیل…


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


منبع: farsnews.com

نظر بدهید