حرکت فتنه‌گران در تقابل با بیداری اسلامی اقدام ضد امنیتی و خلاف منافع ملی بود/ رهبران بدلی به دنبال انحراف بیداری اسلامی بودند

0
4
اخبار مرتبط

گروه احزاب خبرگزاری فارس: فرازوفرودهای تاریخ انقلاب به ماجرای پرشمار و بعضاً امنیتی دهه ۶۰ محدود نمی‌شود، دهه ۸۰ در تاریخ انقلاب یکی از گرانیگاه‌های حساس تاریخ معاصر ملتی است که از سال ۸۸ در این دهه عصر جدیدی در جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب گشود.

غائله ۸ ماه فتنه‌گری در سال ۸۸ با حضور عجیب و تاریخی مردم در ۹ دی به نقطه پایانی رسید و فتنه‌گران یک‌سال تمام در حسرت آتش‌افروزی تقلا کردند.

سال ۸۹ از راه رسید و جهان اسلام با پدیده بیداری اسلامی مواجه شد؛‌ سران فتنه تلاش کردند از قِبل این حوادث با طرحی کاریکاتور گونه به تکرار این اتفاق در داخل بپردازند؛ امری که با عدم استقبال مردم به نتیجه نرسید و شورای امنیت ملی برای جلوگیری از فتنه‌ای جدید اقدام به حصر سران فتنه کرد.

هرچند در تریبون‌ها و مواضع رسمی جریان فتنه، همواره از منع خشونت‌ به‌عنوان یک استراتژی سخن گفته می‌شود، اما نشانه‌های انکار ناشدنی این رویکرد و گسترش دامنه خشونت‌های خیابانی در حادثه عاشورای ۸۸ و ۲۵ بهمن ۸۹ به‌وضوح مشخص است؛‌ همان‌طور که در دهه ۶۰ تهدید و کاربرد سلاح در مقابل نظام از سوی سازمان مجاهدین خلق انجام شد، جریان فتنه نیز سعی داشت با تهدید لفظی و سیاسی و گروه مکمل خود برای اقدام عملیاتی، این هدف را دنبال کند.

بنابراین بار دیگر، قطب‌بندی «انقلاب ـ ضدانقلاب» از پسِ این اتفاقات در کشور حاکم شد و این وضعیت که به‌منظور فاز جدید آشوبگری و بی‌ثبات‌سازی بود، یادآور رخدادهای دهه ۶۰ است.

گروه احزاب خبرگزاری فارس به همین منظور و برای بازخوانی تاریخی آشوب اسرائیلی آمریکایی ۲۵ بهمن به سراغ برخی فعالان سیاسی رفته است تا مبادا غبار فراموشی منجر به مظلومیت‌ انقلاب اسلامی دریکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ انقلاب شود.

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حوادث ۲۵ بهمن سال ۸۹ و سوءاستفاده فتنه‌گران از بیداری اسلامی اظهار داشت: بیداری اسلامی خاموش شدنی نیست و این جریان بر پایه چند مؤلفه و عنصر بوده است؛ نخست آنکه همه مسلمانان به مسلمان بودن خود افتخار می‌کنند و عنصر دوم در این زمینه تنفر از رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آن‌هاست.

آیت‌الله کعبی بابیان اینکه تقابل نظام اسلامی با نظام سلطه یعنی آمریکا و صهیونیسم بین‌المللی یک اصل بنیادین است افزود: عنصر سوم درزمینهٔ بیداری اسلامی مبارزه با استبداد و استحمار در مقایس جهانی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنصر چهارم در بحث بیداری اسلامی را بازسازی و پیشرفت امت اسلامی دانست و گفت: دو مانع بزرگ بر سر راه بیداری اسلامی بود که خود دشمنان آن را ایجاد کردند، نخست انحراف در رویکردهای بیداری اسلامی و شعله‌ور کردن اختلافات مذهبی با به راه انداختن جنگ‌های قومیتی میان امت اسلامی بود که باعث می‌شود آن‌ها از درون درگیر شوند.

وی مانع دوم در مسیر بیداری اسلامی را ایجاد رهبران بدلی به‌منظور انحراف بیداری اسلامی در مسیر خود عنوان کرد و گفت: درحالی‌که تقریب مذاهب اسلامی و مقاومت اسلامی با رهبری یکپارچه مسلمانان پیش برنده بیداری اسلامی است اما طبیعی است که فتنه‌گران از اینکه بیداری اسلامی پیشرفت کند عصبانی و ناراحت باشند.

آیت‌الله کعبی بیداری اسلامی را بسترساز زوال صهیونیسم و فروپاشی آمریکا دانست و یادآور شد: عدالت، پیشرفت اسلامی، دفاع از محرومین، استکبارستیزی و آزادی قدس از مؤلفه‌های بیداری اسلامی است و طبیعی است کسانی که مخالف این حرکت هستند یک اقدام ضد امنیتی در جهت خلاف منافع ملی مرتکب شدند.

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید