رای عدم اعتماد در انتظار دولت هلند

0
8
اخبار مرتبط

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،در پی استعفای «هالبه زیلسترا» وزیر خارجه هلند، احتمالا «مارک روته» نخست‌وزیر این کشور هم در پارلمان با جلسه رای اعتماد مجدد مواجه خواهد شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، بحث‌ها سه‌شنبه شب در پی پیشنهاد «خیرت ویلدرز» سیاستمدار راست‌گرای افراطی در این زمینه قوت گرفت. دولت ائتلافی هلند متشکل از چهار حزب فقط یک رای بیشتر در پارلمان هلند در مقایسه با دیگر احزاب دارد. با این حال رسانه‌های هلندی درباره اینکه رای عدم اعتماد بتواند نتیجه‌بخش باشد، ابراز تردید کرده‌اند.

زیلسترا روز سه شنبه در پارلمان هلند استعفای خود را اعلام کرد. وی روز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه حرف‌هایش درباره «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را پس گرفت. 

این مقام هلندی در یک جلسه در سال ۲۰۱۶ مدعی شده بود زمانی که در شرکت شل کار می‌کرد با پوتین ملاقات کرده و شخصاً شنیده که او قصد یکپارچه کردن روسیه، اوکراین، بلاروس، کشورهای حوزه دریای بالتیک و قزاقستان در قالب یک کشور را دارد. 

او در بیانیه‌ای روز دوشنبه اعلام کرد که او در آن جلسه که سال ۲۰۱۶ برگزار شده حضور نداشته و این روایت را از زبان کسی که در آنجا بوده، شنیده است.

زیلسترا روز سه‌شنبه اذعان کرد این رسوایی اعتبارش را زیر سوال برده و ماندن در این سمت را قابل توجیه نمی‌داند.

انتهای‌پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


منبع: farsnews.com

نظر بدهید