رتبه ۱۲۰ ایران در نوآوری محصولات کشاورزی/ ساماندهی ۵۸۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور

0
13

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، اسکندر زند پیش از ظهر امروز در گردهمایی محققان معین منطقه ۲ کشور با اشاره به اینکه ۱۰ موضوع در وزارت جهاد کشاورزی مورد توجه قرار دارد، اظهار کرد: توجه به کیفیت محصولات کشاورزی نخستین مبحث مورد توجه در بخش کشاورزی است و کیفیت محصولات غذایی در آینده مورد توجه جدی قرار دارد.

وی با اشاره به تولید محصولات بخش کشاورزی بیان کرد: صادرات و برند سازی محصولات کشاورزی در دستور کار قرار دارد و باید تجهیزات خود را برای صادرات مجهز کنیم.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تأکید بر توجه به کشاورزی خانوادگی تصریح کرد: علاوه بر توجه به بخش کشاورزی کشاورزان هم باید دیده شوند و در اولویت قرار می‌گیرند، امنیت غذایی، تولید و افزایش بهره‌بری در سطح و‌ تشخیص دقیق محصولات مزیت‌دار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار نفر عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های استان در بخش کشاورزی فعال هستند، افزود: ۲ هزار هیأت علمی در مرکز تحقیقات هستند که بیشتر کار حوزه کشاورزی بر دوش مرکز تحقیقات است، همچنین ۵۸۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی ساماندهی شدند.

زند با بیان اینکه در مرکز تحقیقات محصولی محوری به خروجی محوری سوق داده شده است، گفت: ایران به لحاظ محصول محوری رتبه ۱۶ دنیا را دارد اما در حوزه نوآوری در جهان رتبه ۱۲۰ را در اختیار دارد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی به دنبال اقتصادی کردن پژوهش است و در این زمینه تیم اقتصادی تشکیل دادیم که ارزش اقتصادی حوزه کشاورزی از یک ریال به ۳۰ ریال در چهار سال آینده افزایش داده شود.

انتهای پیام/ی


منبع: farsnews.com

نظر بدهید