۱۱ سناریو برای افزایش حداقل مزد سال ۹۷ بیش از ۱۳ میلیون کارگر + جدول تغییرات

0
14
سناریوهای متفاوتی برای افزایش مزد حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی پیش‌بینی شد؛ به عبارت دیگر اگر حداقل مزد سال ۹۷ کارگران بین ۱۲ تا ۲۲ درصد افزایش یابد، تغییر ۱۱۰ تا ۲۰۵ هزار تومانی ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سال گذشته وزیر کار به همراه نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی پس از نشست ۱۲ساعته در شورای عالی کار، حداقل دستمزد کارگران برای سال۹۶ را با افزایش ۱۴.۵ درصدی رقم ۹۲۹٫۹۳۱ تومان تعیین کردند اما برای سایر سطوح ۱۲درصد به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال در نظر گرفته شد.

با در نظر گرفتن حداقل حقوق ۹۳۰ هزار تومانی سناریوهای متفاوتی برای افزایش مزد حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی پیش‌بینی می‌شود به عبارت دیگر اگر دستمزد سال آینده کارگران بین ۱۲ تا ۲۲ درصد افزایش یابد طبق جدول زیر حداقل‌حقوق افزایش خواهد یافت.

به گزارش فارس، پیش از این نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق کارمندانی که زیر ۲ میلیون تومان دریافتی دارند را ۱۸ درصد تعیین کرد.

جدول پیش‌بینی دستمزد سال ۹۷ کارگران از ۱۲ تا ۲۲ درصد/ ارقام به تومان

ردیف درصد افزایش مزد میزان افزایش حداقل مزد سال ۹۷
۱ %۱۲ ۱۱۱٫۵۹۱ ۱٫۰۴۱٫۵۲۲
۲ %۱۳ ۱۲۰٫۸۹۱ ۱٫۰۵۰٫۸۲۲
۳ %۱۴ ۱۳۰٫۱۹۰ ۱٫۰۶۰٫۱۲۱
۴ %۱۵ ۱۳۹٫۴۸۹ ۱٫۰۶۹٫۴۲۰
۵ %۱۶ ۱۴۸٫۷۸۸ ۱٫۰۷۸٫۷۱۹
۶ %۱۷ ۱۵۸٫۰۸۸ ۱٫۰۸۸٫۰۱۹
۷ %۱۸ ۱۶۷٫۳۸۷ ۱٫۰۹۷٫۳۱۸
۸ %۱۹ ۱۷۶٫۶۸۶ ۱٫۱۰۶٫۹۱۷
۹ %۲۰ ۱۸۵٫۹۸۶ ۱٫۱۱۵٫۹۱۷
۱۰ %۲۱ ۱۹۵٫۲۸۵ ۱٫۱۲۵٫۲۱۶
۱۱ %۲۲ ۲۰۴٫۵۸۴ ۱٫۱۳۴٫۵۱۵

به گزارش فارس، تعیین دستمزد کارگران باید در نشست شورای عالی کار نهایی شود و در صورت تصویب توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اعمال در دستمزد سال ۹۷ کارگران ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/آ


منبع: farsnews.com

نظر بدهید