سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور درباره عدم اجرای قانون برنامه ششم

0
6

سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهارداشت: به تازگی جمعی از نمایندگان مجلس سئوال از رئیس جمهور را درباره عدم اجرای برنامه ششم توسعه را تهیه کرده‌اند.

وی افزود: از آنجایی که ما در برنامه ششم توسعه تکلیف کردیم که تا آخر سال اول برنامه ششم یعنی سال ۹۶ باید سامانه شفاف‌سازی دستمزد را دولت اجرا می‌کرد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس همچنین تصریح کرد: همه حقوق بگیران دولتی باید حقوقشان در این سامانه مشخص می‌شد یعنی واریزی‌ها، پاداش‌ها و همه مزایا وارد سامانه مذکور می‌شد.

وی ادامه داد: همانند فرهنگیان که سامانه جدا برای پرداخت حقوق دارند و یا نمایندگان مجلس نیز به همینگونه همگی باید وارد این سامانه شوند که همه اینها در راستای شفاف‌سازی است.

ابطحی ادامه داد: متأسفانه دولت به این الزام قانونی عمل نکرده که سوال ما در راستای این است که چرا به مسأله‌ای که مجلس به دولت محول کرده است توجهی نداشت و دلایل عدم اجرای آن چه چیزی است.

وی در خاتمه با اعلام اینکه این سوال هفته گذشته توسط برخی نمایندگان مجلس تهیه شده است، گفت: تاکنون ۴۰ نفر از نمایندگان پای آن را امضاء زده‌اند و همچنان در حال جمع‌آوری امضا هستیم و پس از نهایی شدن به هیأت رئیس مجلس ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید