تحویل ۲۷۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب تا آبان‌ ۹۷

0
4
تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی در ساخت ۲۷۰۰ واحد مسکونی در روستاهای زلزله‌زده سرپل ذهاب با واگذاری واحدها تا پایان آبان ماه امسال عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، ۲۱ آبان ماه سال گذشته بود که زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر در کرمانشاه به وقوع پیوست و ۶۲۰کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ زخمی بر جای گذاشت.

زلزله ۷٫۳ ریشتری کرمانشاه علاوه بر کشته و مجروح کردن تعدادی زیادی از هموطنانمان به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی دچار آسیب کلی و جزئی شده و عده بسیاری نیز بی‌خانمان شدند.

وسعت حادثه به قدری بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی چند روز بعد از حادثه به منظور بازدید سرزده از مناطق زلزله‌زده و دیدار با مردم مصیبت‌زده به کرمانشاه سفر کرده و آنان ابراز همدردی می‌کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی بلافاصله پس از این حادثه تمام ارگان‌ها و نهادها را موظف به رسیدگی به اوضاع مردم کرمانشاه کردند و طی آن استان‌‌های مختلف کشور موظف به خدمات‌دهی به مناطق زلزله زده شدند.

مردم، خیرین و مسؤولان استان مرکزی نیز به عنوان یکی از استان‌های همیشه در صحنه کشور مسئولیت ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی را در مناطق زلزله‌زده غرب کشور به همت بنیاد مسکن بر عهده گرفتند و بلافاصله با کمک سپاه، بسیج، دولت و مردم خیر و همیشه در صحنه کار احداث را آغاز کردند.

با گذشت چندین ماه از این حادثه تلخ و جدیت استان مرکزی در ساخت و تحویل واحدهای مسکونی امروز در مراسمی با حضور استاندار مرکزی تعدادی از واحدهای احداثی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق زلزله زده غرب کشور به صاحبانشان تحویل شد.

در این مراسم سید علی آقازاده استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان با حضور در روستای کوییک عزیز اولین واحدهای نوسازی شده را تحویل زلزله‌زدگان این روستا کرده و به صورت مستقیم مراحل بازسازی در روستاهای شهرستان سرپل ذهاب را بررسی کرد.

استاندار مرکزی در مراسم تحویل این واحدها گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی احداث ۲ هزار و٧٠٠واحد مسکونی را در مناطق زلزله‌زده غرب کشور به عهده دارد.

آقازاده از وعده واگذاری تمام واحدها تا پایان آبان ماه امسال خبر داد و  افزود: عملیات واگذاری واحدها هم اکنون آغاز شده و تا پایان خرداد ۳۰۰ باب منزل مسکونی به مالکان تحویل داده خواهد شد.

به گفته وی از مجموع واحدهای درحال ساخت هزار واحد در مجموعه روستاهای کوییک و هزار و۷۰۰ واحد در سایر روستاهای استان کرمانشاه است.

انتهای پیام/ج/


منبع: farsnews.com

نظر بدهید